Tradycje Łowieckie

Po każdym polowaniu zbiorowym tradycyjnie organizujemy pokoty odstrzelonej zwierzyny, odtrąbienia i ogłoszenia królów polowania. Z okazji Św. Huberta co roku w innym obwodzie, kończymy polowanie przy wspólnym stole w lesie w gronie myśliwych, naganki i zaproszonych gości.
Jubileusze były już przez Koło obchodzone 3 razy. Pierwszy jubileusz był z okazji 10-cio lecia powstania Koła. Zarząd zorganizował zabawę taneczną dla myśliwych. Był wtedy bigos z dziczkiem strzelonym na ten cel przez kolegę Juliana Lisa (przy pomocy kolegi Borkowskiego). Zorganizowano również loterię fantową, w której występowały min. bażanty i zające ze Strugi. Bal był bardzo udany.
Drugi taki jubileusz z okazji 30-lecia zorganizowany był bardzo uroczyście pod kierownictwem prezesa kolegi J. Sośnickiego w plenerze na tzw. „Łące Ludwika” przy ambonie „Janówka”
Jubileusz ten pamięta wielu obecnych członków Koła.
Trzeci jubileusz z okazji 40-lecia Koła był również zorganizowany w lesie w obwodzie Struga. Był on mniej huczny ale było również ognisko, dzik z rożna, bigos i loteria fantowa.
Obsługa i przygotowanie posiłków zajmowały się wspaniale żony kolegów myśliwych ze Strugi.
Z okazji 50-lecia oraz 55-lecia Koła zostali zaproszeni wszyscy myśliwi i sympatycy naszego koła wraz z osobami towarzyszącymi.
Mamy nadzieje, że Jubileusz pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

[autor: Kol. Ryszard Borkowski, 2006]
Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2012 20:27